elegancki zestaw mebli ogrodowych

Akcesoria, które warto mieć w swoim ogrodzie. Podpowiadamy, czego nie może w nim zabraknąć!

Urządzasz ogród na lato? Zastanawiasz się, jakie wyposażenie jest niezbędne, aby przyjemnie spędzać w nim czas? Podpowiadamy, które meble i akcesoria odmienią wygląd Twojego przydomowego ogródka i tarasu!

Taras czy ogródek?

Masz do urządzenia własny kawałek terenu zielonego. Jaka jest Twoja wizja idealnego wypoczynkowego zakątka? Taras wyłożony kostką czy wszystko porośnięte roślinnością? Sposób zagospodarowania będzie zależeć od rodzaju podłoża. Kostka brukowa zapewnia równą, gładką nawierzchnię. To spora zaleta przy ustawianiu większości sprzętów, ale ma jeden minus. Przestrzenie między kostką wymagają pielęgnacji, bo wrasta w nie mech i trawa, co nieestetycznie wygląda. Z kolei na trawniku wiele rozwiązań nie sprawdzi się z powodu nierównego terenu, jednak wygląd ogródka jest wtedy bardziej naturalny. Można też połączyć korzystanie ze sprzętów ogrodowych z zabawą na kocu czy macie piknikowej, z których nie sposób korzystać na kostce.

Meble ogrodowe na taras

Podstawą w urządzaniu działki są meble ogrodowe. Jeśli urządzasz taras, możesz sobie pozwolić na nieco więcej. Dzięki równej nawierzchni Twój taras może stać się przedłużeniem mieszkania! Meble ogrodowe na tarasie mogą być klasycznie drewniano-żeliwne albo np. wiklinowe. Plecione meble nie są domeną wyłącznie wnęk balkonowych. Nie musisz obawiać się negatywnego wpływu warunków atmosferycznych – ochronę przed deszczem zapewniają specjalne pokrowce na meble ogrodowe. Dzięki nim bez obaw możesz pozostawić na dworze nawet poduszki na krzesłach.

elegancki zestaw mebli ogrodowych
Elegancki zestaw mebli ogrodowych na taras jest dostępny w sklepie internetowym Dollo

Meble ogrodowe na trawnik

Czy to oznacza, że bez kostki brukowej nie da się zorganizować sobie wygodnego zakątka do posiedzenia na dworze? Nic z tych rzeczy! Bezpośrednio na trawnik pasują nieco inne meble. Rozejrzyj się po asortymencie sklepów z wyposażeniem ogrodowym, np. Dollo – design mebli od razu podpowie Ci, do jakiego otoczenia są dedykowane. Ławki i stoliki do postawienia na trawnik powinny opierać się na nóżkach. Zdecydowanie unikaj postawienia bezpośrednio na trawnik mebli stojących na szerokiej podstawie! Krzesła oparte na kwadracie, zamiast na nóżkach, fatalnie będą przesuwać się po trawie, a stolik-kostka, którego podstawa ginie w zaroślach, będzie wyglądał po prostu brzydko. Prostopadłościenne meble prezentują się dobrze, gdy wyraźnie widać całą bryłę. Meble na trawnik powinny mieć dużo przestrzeni między nóżkami – natura ma być widoczna oraz… łatwa w pielęgnacji.

hamak na tarasowym fotelu podwieszanym
Relaks na własnym hamaku wśród roślin czy może na tarasowym fotelu podwieszanym? Porównaj propozycje Dollo.pl!

Huśtawka i inne „kołysane” meble

Oprócz – albo obok – ławki i foteli warto postawić huśtawkę! Choć na pierwszy rzut oka wydaje się zbędna – masz już przecież meble ogrodowe dobrane według podłoża – to gwarantujemy, że nie pożałujesz. Dobrze posiedzieć przy stoliku z kawą, ale bujanie się na huśtawce to zupełnie inny poziom relaksu. Jeśli nie masz dość miejsca na bujaną ławkę albo wręcz przeciwnie – możesz pozwolić sobie na więcej rozkołysanych miejsc, zainwestuj także w fotel podwieszany! Tobie zapewni fantastyczne odprężenie, a Twojemu tarasowi nada najmodniejszy wygląd. Takie fotele to hit wśród ogrodowego wyposażenia! Jednak w przeciwieństwie do huśtawki, która jest uniwersalna, sprawdzają się raczej na brukowanym tarasie. Dla posiadaczy trawników istnieje jednak coś specjalnego – hamak! Stelaż z hamakiem najlepiej postawić na trawie, nie na kostce. A kołysanie się w hamaku to spełnienie marzeń o odpoczynku we własnym zakątku!