Zobacz, jaki alkohol na prezent wybrać, aby stworzyć nietypowy podarunek!

Alkohole to jedne z najczęściej wybieranych prezentów. Mamy tutaj bardzo szeroki wybór: od win, szampanów, do wódek i whisky. Duża ilość opcji na sklepowych półkach może nas jednak przyprawić o ból głowy, jeśli chodzi o decyzję, którą z wersji zakupić. Co wybrać, aby nasz podarunek był oryginalny?


Fajny alkohol na prezent


Pierwszym krokiem w przygotowaniu naszego prezentu jest wybór typu alkoholu. Naturalnie, bez dwóch zdań powinniśmy w pierwszej kolejności kierować się preferencjami osoby, która od nas prezent otrzyma. Jedną z najbardziej uniwersalnych, a zarazem dość bezpiecznych opcji jest butelka znanej whisky typu single malt. Whisky zyskują coraz większą popularność – możemy znaleźć je w praktycznie każdym sklepie.

Whisky typu single malt na prezent

Ciekawy alkohol na prezent

Zdecydowanie bardzo interesującą opcją, którą doceni każda osoba bez wyjątku, będzie prezent spersonalizowany. Oprócz wysokiej jakości butelki podarujemy tutaj także wspomnienia na długi czas. Warto skłonić się w stronę pudełek z grawerem, szczególnie drewnianych, które wytrzymają przez długi czas. Takie opakowanie pięknie się prezentuje, ale może zyskać także praktyczne zastosowanie, dla przykładu jako szkatułka na biżuterię.

Możemy zlecić, aby na szkatułce wygrawerowano imiona, osobisty komentarz lub życzenia. Takie podarunki zawsze zyskują aprobatę, ponieważ pokazują, że w ich przygotowanie włożyliśmy wysiłek i czas. Trzeba także odpowiednio podkreślić, że nawet najdroższy i najwyższej klasy trunek nie zrobi na nikim wrażenia, jeśli nie przyłożymy się odpowiednio do przygotowania jego opakowania.


Jaki alkohol na prezent kobiecie?


Każda kobieta na pewno doceni prezent spersonalizowany, w którego przygotowanie włożyliśmy wysiłek. Jeśli prezent dajemy przełożonej z pracy, dobrze jest postawić na opcje znane i cenione. Popularne alkohole automatycznie uznawane są za prestiżowe, dlatego na pewno zyskają jej aprobatę. Warto zasięgnąć informacji o preferencjach, ale jeśli jest to niemożliwe, zawsze stawiamy na stosunkowo neutralne rozwiązania.

Doskonałym pomysłem są również wina, delikatniejsze, neutralne i bezpieczne. Jeśli nie wiesz, czy dana osoba pija raczej wina słodkie, czy też wytrawne, postaw na półsłodkie lub półwytrawne butelki. Możesz także zakupić wina musujące lub też alkohole, które swoje zastosowanie mają w różnego rodzaju drinkach.

Wino na prezent dla kobiety

Drogi alkohol na podarunek

Alkohol na prezent wcale nie musi być drogi! Warto jednak aby alkohole, których wiek jest liczony, były starsze. Istnieje stereotyp mówiący o tym, że im alkohol starszy, tym lepszy. Pomimo tego, że nie jest to stwierdzenie jednoznacznie prawdziwe, alkohole starsze lub też popularne są automatycznie uznawane za bardziej prestiżowe.

Przy wyborze trunku na prezent powinniśmy zwracać uwagę na wysoką jakość, ale nie jest to sprawa pierwszego rzędu. Jeśli mamy dylemat, lepiej jest wybrać napój, który ma oryginalne, reprezentatywne pudełko niż trunek wysokiej jakości, który jednak nie wyróżnia się bądź jest niszowy. Zapamiętaj te kilka zasad, a Twój prezent na pewno okaże się udany!